Prosecco Ca' del Bacio DOC

4 hodnocení
 
 

Prosecco DOC Extra Dry z oblasti Valdobbiadene odkud pochází nejlepší kvalita hroznů Glera. Svěží elegantní chuť s ovocným nádechem jablek, broskví a s vůní citrusů. Perzistentní v chuti, příjemně perlivé. Prosecco s velkým P.

Dostupnost Momentálně nedostupné
350 Kč    
Kód produktu 301
Značka Omonero
Kategorie Prosecca
 

Prosecco Ca' del Bacio

Odrůda:  Glera

Typ: jiskřivě bílé

Objem alkoholu:  11%

Země původu:  Itálie

Vinařská oblast:  Veneto - Valdobbiadene

Charakteristické znaky:  jemné, harmonické s ovocnými tóny

Gastronomie:  výborné jako aperitiv, s rybími pokrmy

Doporučená teplota k podávání:  7 - 8 °C

Alergeny:  obsahuje siřičitany

 

logo-omonero-prosecco

 

Historie Prosecca je velmi starodávná a je nedílnou součástí Itálie jako takové.

Všechno začalo v kopcovité krajině, která se zvedá z Pádské nížiny na předhůří Bellunských Alp. Tam, v těch místech mezi Conegliano a Valdobbiadene v nadmořské výšce 50 až 500 metrů, na jižních svazích s dlouhým slunečním svitem a bohatou půdou, v jedinečném a neopakovatelném mikroklimatu (mezinárodně uznávaném) se pěstuje réva, jmenuje se Glera.

Příroda nám poskytla toto unikátní území, historie nás naučila jedinečné výrobě, my dodržujeme tradiční postupy a nenecháváme nic náhodě. Důsledně, s vášní věnujeme mnoho práce a respektujeme přísná pravidla, přesně tak jak nám je předali naši předci. Od kultivace po slizeň, od lisování po fermentaci, vše přísně prováděné metodou Martinotti-Charmat.

Díky dodržování všech těchto pravidel získáváme jedinečné a autentické Prosecco Ca ´ del Bacio. Víno, díky kterému můžeme být hrdí na naší práci. Prosecco sladké a vytrvalé struktury, která je na patře svěží, mladistvá a velmi příjemná. Je jako polibek.

vino-omonero-2