Grillo Cantine Privitera

Neohodnoceno
 
  • 1 z 3
 

Grillo je suché bílé víno, které se urodilo na stráních Sicílie ve stínu vulkánu Etna. Lehce perlící bílé víno s jemnou ovocnou vůní a sympatickou chutí nektarinek a broskví.

Dostupnost Momentálně nedostupné
230 Kč    
Kód produktu 119
Značka Cantine Privitera
Kategorie Bílá sicilská vína
 

Pokud vyzkoušíte toto sicilské víno Grillo Cantine Privitera, jistě nebudete zklamáni. Toto sicilské víno je lehoučké jako letní vánek, osvěžující a jeho perlení vás bude decentně lechtat na chuťových pohárcích. Přivoníte-li, přenese vás do letního dne v času sběru nektarinek a broskví. Ochutnáte a ucítíte tekoucí šťávu, sladkou i štiplavě nakyslou, téci po jazyku. To si s vámi budou hrát smysly. Grillo Cantine Privitera je lehké a svůdné sicilské víno a jako svůdná žena je i záludné. Doporučujeme ho připíjet k rybám a sýrům.

 

Odrůda: Grillo

Typ: bílé suché víno

Obsah alkoholu:  12,5%

Země původu:  Itálie

Vinařská oblast:  Sicílie

Charakteristické znaky:  bílé víno jemně žluté barvy, se svěží vůní a  silnou  ovocnou chutí

Gastronomie:  vhodná k rybím pokrmům, čerstvým sýrům

Doporučená teplota k podávání:  12 - 14 °C

Alergeny:  obsahuje siřičitany

 

logo-cantine-privitera-rosso-300x200

Rodinná společnost Privitera je plodem dlouhého a pracného díla Alfia Privitery, který v roce 1929 vysadil první vinice v Zafferana Etnea, vesnici na svazích Etny.

Významným milníkem pro společnost byla aktivita jeho syna Giuseppa, který mezi 60 a 70 lety rozšířil vinice na území Mazzarina, Riesi a Butera za účelem diverzifikace produkce.
Zároveň Giuseppe přestěhoval sídlo společnosti ze Zafferanea Etnea blíže k druhému největšímu městu Sicílie, ke Gravina di Catania.

Dnes je Cantine Privitera důležitým partnerem pro každého, kdo hodlá koupit dobré víno.

V současnosti je společnost Cantine Privitera ve své třetí generaci, kde Alfio a Sandra vyrábí jakostní vína podle nejlepších vinařských technik a úspěšně získává nové zákazníky, kteří ocení tradiční chuť i vůni.

 

vigneto-etna-5